Forum dyskusyjne - kruczki i sztuczki


Zanim zaczniesz przeglądać, przeczytaj proszę regulamin forum.

Posty naruszające regulamin będą usuwane, a ich autorzy narażą się na w pełni zasłużony ostracyzm środowiska (naturalnego dla forum). W regulaminie tego nie ma, ale dobre obyczaje nakazują podpisywać posty przynajmniej imieniem. W polu "adres e-mail" też można zamiennie podać imię lub pseudonim. Jak wskazuje praktyka sąsiedniego forum - "rachunkowość i podatki" jest to mile widziane przez użytkowników. Prosimy o nie zamieszczanie postów w stylu "nie wiem" i "nie mam pojęcia".

Forum "kruczki i sztuczki" powstało nie po to, by kogokolwiek namawiać do łamania obowiązującego prawa. Nie po to również, by stało się miejscem prezentacji dokonanych przestępstw i wykroczeń podatkowych. Intencja jest prosta - jak najszersza samopomoc (i samoobrona) podatników w granicach obowiązującego prawa. Jeśli otrzymałeś korzystną interpretację, podziel się nią z innymi. Jeśli wygrałeś postępowanie, uchylono niekorzystną dla Ciebie decyzję, uzyskałeś nadzwyczajne złagodzenie kary - napisz jak to osiągnąłeś. Jeśli wydaje Ci się, że postanowienia pokontrolne są niezgodne z obowiązującymi przepisami, konsultuj się. Może wypowiedzi z tego forum dostarczą Ci dodatkowych argumentów, które zawsze możesz przekazać do protokołu:) Forum obejmuje również tematykę ZUS.

Drogi Użytkowniku. Urzędnicy nie są nieomylni, tak zresztą jak podatnicy. Nie załamuj rąk i nie odpuszczaj dla świętego spokoju (a co mi tam, te 400 zł). Masz wątpliwości - zapytaj.

 

REGULAMIN

1. Forum służy wymianie wiedzy, poglądów i doświadczeń osobom zajmującym się rachunkowością i podatkowością na co dzień. Wypowiadający się na forum mogą (ale nie muszą) podawać swoje adresy mail. Forum jest moderowane - oznacza to, że posty i dyskusje nie związane z tematyką będą usuwane.

2. Tematyka forum obejmuje: legalne sposoby zmniejszania obciążeń podatkowych i parapodatkowych (m.in. ZUS), dyskusje nad interpretacjami Ministerstwa Finansów, prawa i obowiązki strony w postępowaniu podatkowym, zasady odwoływania się od decyzji i zaskarżania decyzji organów kontroli skarbowej, dyskusje nad protokołami i decyzjami pokontrolnymi,  odpowiedzialność karna skarbowa, zasady obowiązujące w postępowaniu karnym skarbowym, sposoby na zminimalizowanie strat spowodowanych niekorzystnymi wynikami kontroli, itp.

3. Dopuszczalne jest publikowanie fragmentów decyzji, protokołów, notatek słuzbowych, po usunięciu z ich treści danych mogących identyfikować podatnika i osoby kontrolujące.

4. Nie jest dopuszczalne zamieszczanie danych osobowych osób kontrolujących, osób i firm kontrolowanych a także innych danych mogących być przedmiotem tajemnicy handlowej lub służbowej.

5. Nie jest dopuszczalne publikowanie wypowiedzi mogących naruszyć czyjeś dobre imię, nawet wtedy, kiedy obelgi cisną się na klawisze.

6. Nie jest dopuszczalne publikowanie wypowiedzi zachęcających do łamania prawa a także nawołujących do nienawiści i/lub dyskryminacji ze względu na miejsce zatrudnienia.

Uwaga:

Odpowiedzi prezentowane na Forum nie stanowią porad prawnych z zakresu stosowania prawa podatkowego. Są to indywidualne opinie i poglądy osób uczestniczących w dyskusji i nie odzwierciedlają oficjalnego stanowiska instytucji i firm, w których pracują lub które prowadzą uczestnicy forum. Niektóre z prezentowanych opinii mogą nie być podzielane przez wszystkie lub część organów skarbowych oraz innych organów, za co uczestnicy Forum nie ponoszą odpowiedzialności.

 

 

Gorąco prosimy o nadsyłanie uwag i propozycji pod adresem forum@podatki.pl

 


 BannerMania